content here is the anonymously transparent proxied version of ecb.europa.eu   X
European Central Bank - eurosystem
Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Noderīga informācija

Sadaļā "Noderīga informācija" sarežģīti jautājumi izklāstīti vienkāršā valodā.

Sadaļas "Noderīga informācija" mērķis ir skaidrot sarežģītus centrālo banku darbības jautājumus jebkurai auditorijai. Ja vēlaties uzzināt, kā mūsu monetārās politikas lēmumi ietekmē jūsu dzīvi vai kas ir bitcoin, atbildi atradīsiet mūsu vienkāršajos skaidrojumos, videomateriālos un infografikās.

Ko iedzīvotājiem nozīmē augstākas procentu likmes?

Esam paaugstinājuši procentu likmes, lai panāktu inflācijas atgriešanos mūsu 2% mērķa līmenī. Kā tās ietekmē inflāciju? Un ko šis mūsu lēmums nozīmē jums?

Uzziniet vairāk!

Kāpēc ECB apņēmusies saglabāt cenu stabilitāti?

Cenu stabilitātes saglabāšana ir ECB galvenais uzdevums. Taču ko nozīmē stabilas cenas? Un vai visiem nebūtu labāk, ja cenas saruktu un preces kļūtu lētākas? Uzziniet vairāk par cenu stabilitāti un priekšrocībām, ko tā sniedz ikvienam no mums.

Kāpēc stabilas cenas ir būtiskas?

Vai ECB atļauts viss?

Visā pasaulē notiek diskusijas par centrālo banku neatkarību. Taču kāpēc tā ir tik būtiska? Vai neatkarība nozīmē, ka centrālajām bankām atļauts pilnīgi viss? Uzziniet vairāk, kāpēc ECB nepieciešama neatkarība, kā mēs atskaitāmies par savu darbību un kāds labums no tās cilvēkiem.

Kāpēc ECB ir neatkarīga?

Kas ir Eiropas Centrālā banka?

Vai vēlaties uzzināt vairāk, ar ko nodarbojas ECB un kā tās darbība saistīta ar jūsu ikdienas dzīvi? Sk. rakstu sadaļā "Noderīga informācija".

Kas ir Eiropas Centrālā banka?

ECB sniedz noderīgu informāciju

Nav laika lasīt? Noskaties mūsu minūti garo skaidrojošo video! Tajā mūsu kolēģis Žans Fransuā skaidro, kā atbildība Eiropas Parlamenta priekšā mums palīdz strādāt jūsu labā un būt kontaktā ar jums.

Noskatieties mūsu skaidrojošos video
VĒLATIES UZZINĀT VAIRĀK?

Uzziniet vairāk par ECB un tās monetāro politiku

Runājiet ar mums – ECB dialogs ar jauniešiem

Mūsu pieņemtie lēmumi ietekmē jūsu ikdienas dzīvi. Tāpēc vēlamies nodrošināt, lai jūs varētu ne vien dzirdēt par mums un to, ko mēs darām, bet lai jums arī būtu iespēja tieši paust savu viedokli. ECB dialogs ar jauniešiem sniedz tieši šādu iespēju.

Vairāk par ECB dialogu ar jauniešiem

Ciemos pie mums – ECB apmeklētāju centrs

Diemžēl sakarā ar koronavīrusa pandēmiju ECB apmeklējumi pašlaik nenotiek. Varat doties virtuālā ekskursijā pa mūsu apmeklētāju centru, lai iepazītu mūs tuvāk un uzzinātu, ko ECB dara jūsu labā.

Iepazīstiet apmeklētāju centru

Visas šīs sadaļas lapas