Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

2 euro piemiņas monētas – 2022. gads

Monētu aprakstiem šajā lapā izmantota informācija no "Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša", tāpēc tie var nedaudz atšķirties no citiem šajā interneta vietnē publicētajiem materiāliem.

Andora

Motīvs: leģenda par Kārli Lielo

Apraksts. Leģenda vēsta, ka Andoru nodibināja imperators Kārlis Lielais 805. gadā, kā arī to, ka viņš piešķīra tās iedzīvotājiem atsevišķu juridisku statusu. Šī leģenda, kas dziļi sakņojas Andoras vēsturē un kultūrā, attēlota monētas dizainparaugā, un tā fonā redzama kalnu un upes ainava, kas simbolizē šīs valsts bagātīgo dabu, un emitentvalsts nosaukums "ANDORRA". Dizainparauga priekšplānā attēlota Kārļa Lielā portreta, kas ir plaši pazīstams un ko gleznojis Albrehts Dīrers, daļēja reprodukcija, kā arī minēts emisijas gads "2022". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 70 000 monētu

Emisijas datums: 2022. gada 4. ceturksnis

Andora

Motīvs: 10 gadu, kopš stājies spēkā Monetārais nolīgums starp Andoru un Eiropas Savienību

Apraksts. Dažādu formu un lielumu mozaīkmīklas gabaliņi, kas attēloti monētas apakšdaļā, simbolizē Andoras Firstisti un Eiropas Savienības dalībvalstis. Zvaigznes ap Eiropas kopīgās valūtas simbolu attēla augšdaļā raksturo to, ka visas šīs valstis ir daļa no euro pasaules. Blakus redzams emitentvalsts nosaukums ("ANDORRA") un svarīgie gadskaitļi "2012" un "2022". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 70 000 monētu

Emisijas datums: 2022. gada 4. ceturksnis

Lietuva

Motīvs: Lietuvas etnogrāfiskie reģioni – Suvalkija

Apraksts. Dizainparaugā uz ģerboņa vairoga ir attēlots taurs, un vairogu no abām pusēm ieskauj sudraba ozolzari ar zīlēm. Zari apakšā ir savienoti ar sudraba lenti, uz kuras ir uzraksts "VIENYBĖ TEŽYDI" (lai zied vienotība). Ozolzari simbolizē reģiona bagātīgo vēsturi, kas sniedzas līdz pat Lietuvas valsts pirmskristietības periodam. Taurs senāk bija visplašāk izplatītais dzīvnieks šajā reģionā. Kompozīciju no augšpuses ieskauj uzraksts "LIETUVA" un emisijas gads "2022", savukārt no apakšpuses – uzraksts "SUVALKIJA" un Lietuvas monētu kaltuves zīme. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 500 000 monētu

Emisijas datums: 2022. gada 4. ceturksnis

Igaunija

Motīvs: Ukraina un brīvība

Apraksts. Dizainparaugā attēlots sievietes, kura rokā tur putnu, siluets un kviešu vārpa. Augšējā kreisajā pusē ir teksts "SLAVA UKRAINI". Apakšējā kreisajā pusē redzams emitentvalsts nosaukums "EESTI" un emisijas gads "2022". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 2 000 000 monētu

Emisijas datums: 2022. gada 4. ceturksnis

Somija

Motīvs: klimata pētniecība Somijā

Apraksts. Uz monētas redzams stilizēts ķērpis – bārdainā usneja, kuras struktūra, kas atgādina sakni, reljefa nospieduma veidā ir atveidota monētas iekšējās daļas centrā. Gar monētas iekšējās daļas ārējām malām kreisajā pusē ir izvietoti vārdi "KLIMATA PĒTNIECĪBA" somu valodā, savukārt labajā pusē – "KLIMATA PĒTNIECĪBA" zviedru valodā. Monētas iekšējās daļas apakšpusē ir uzraksts "2022 FI". Monētas iekšējās daļas augšpusē ir attēlota Somijas monētu kaltuves zīme. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 400 000 monētu

Emisijas datums: 2022. gada rudens

 Malta

Motīvs: Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes Rezolūcijas 1325 par sievietēm, mieru un drošību 22. gadskārta

Apraksts. Dizainparaugā attēlotas trīs sieviešu sejas. No augšdaļas kreisās puses līdz apakšdaļas kreisajai pusei tās ieskauj uzraksti "WOMEN", "PEACE", "SECURITY", emisijas gads "2022" un emitentvalsts nosaukums "MALTA". Centrā zem seju attēla ir uzraksti "UNSCR" un "1325". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 65 500 monētu

Emisijas datums: 2022. gada oktobris

Sanmarīno

Motīvs: Pjero della Frančeskas nāves 530. gadadiena

Apraksts. Centrā redzams Federiko da Montefeltro profils, kas ir daļa no Pjero della Frančeskas gleznotā Urbīno hercoga un hercogienes dubultportreta, kurš atrodas Ufici galerijā Florencē. Kreisajā pusē puslokā ir uzraksts "SAN MARINO". Labajā pusē puslokā ir uzraksts "PIERO DELLA FRANCESCA", gadskaitļi "1492" un "2022", burts "R", kas apzīmē Romas monētu kaltuvi, un autores Klaudijas Momoni iniciāļi "C.M.". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 55 000 monētu

Emisijas datums: 2022. gada oktobris

Sanmarīno

Motīvs: Antonio Kanovas nāves divsimtgade

Apraksts. Monētas iekšējā apļa centrā redzams dievietes Hēbes attēls no Antonio Kanovas darba, kurš saglabāts Forli pilsētas Svētā Dominika muzejā. To ieskauj uzraksti "Canova” un "SAN MARINO". Kreisajā pusē ir gadskaitlis "1822" un autora Antonio Vekjo iniciāļi, bet labajā pusē – emisijas gads "2022" un burts "R", kas apzīmē Romas monētu kaltuvi. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 55 000 monētu

Emisijas datums: 2022. gada oktobris

Slovākija

Motīvs: 300. gadskārta, kopš kontinentālajā Eiropā uzbūvēts pirmais augstspiediena tvaika dzinējs ūdens aizvadīšanai no raktuvēm

Apraksts. Dizainparaugā attēlots augstspiediena tvaika dzinējs, ko uzbūvēja kalnrūpniecības pilsētā Nova Baņā 1722. gadā, lai aizvadītu ūdeni no raktuvēm. Tas bija pirmais šāds dzinējs kontinentālajā Eiropā. To konstruēja un uzbūvēja angļu inženieris Īzaks Poters, kura paraksta faksimils divās rindās vertikāli izvietots dizainparauga apakšdaļas kreisajā pusē. Dzinēja attēla labajā pusē vertikāli minēta emitentvalsts "SLOVENSKO", savukārt no tās pa labi – gadskaitļi "1722" un "2022", kurus atdala centrēts punkts. Blakus monētas vidusdaļas kreisajai malai attēlota Kremnicas monētu kaltuves (Mincovňa Kremnica) zīme, kas sastāv no burtiem "MK", kuri izvietoti starp divām spiednēm, savukārt zem tās – stilizēti monētas nacionālās puses dizaina autora Petera Valaha iniciāļi. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 000 000 monētu

Emisijas datums: 2022. gada oktobris

Monako

Motīvs: Prinča Alberta I nāves 100. gadadiena

Apraksts. Dizainparaugā attēlots Prinča Alberta I portrets. Kreisajā pusē redzams emitentvalsts nosaukums "MONACO", bet labajā pusē – emisijas gads "2022". Apakšējā daļā ir uzraksts "ALBERT Ier", savukārt aiz uzraksta – gadskaitļi "1848–1922". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 15 000 monētu

Emisijas datums: 2022. gada septembris

Francija

Motīvs: 2024. gada olimpiskās spēles

Apraksts. Simt gadus pēc 1924. gada olimpiskajām spēlēm Francija atkal rīko vasaras olimpiskās spēles, kas notiks 2024. gadā Parīzē, un tas ir notikums ar starptautisku skanējumu, kas gados pirms spēļu sākuma pakāpeniski kļūst plašāks. Laikā līdz šīm olimpiskajām spēlēm monētu kaltuve Monnaie de Paris vēlas svinēt ceļu uz tām. Tāpēc tā plāno katru gadu (2022., 2023. un 2024. gadā) emitēt divu euro jubilejas monētu ar oriģinālu nacionālo pusi, lai atzīmētu olimpiskās spēles ar Francijas un Parīzes mantojuma starpniecību. Dizainparaugā attēlots ģēnijs – Francijas nacionālais tēls un numismātikas ikona. Ģēnijs attēlots trenējamies diska mešanā "antīkā" veidā, un tā ir atsauce uz antīkā laikmeta olimpiskajām spēlēm. Tā siluets saplūst ar Triumfa arkas siluetu – svarīgu Parīzes mantojuma elementu. Tas veido kopīgu asi ar šo simbolisko uzvaras pieminekli. Fonā attēlots vieglatlētikas skrejceļš, kura labajā pusē attēlota Parīzes 2024. gada olimpisko spēļu emblēma. Zem arkas un ap tās pakāji izvietots gadskaitlis, norāde "RF" un kaltuves zīme. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 260 000 monētu

Emisijas datums: 2022. gada septembris

Vatikāns

Motīvs: Mātes Terēzes no Kalkutas nāves 25. gadadiena

Apraksts. Dizainparaugā attēlots Mātes Terēzes portrets ar bērnu. Augšā puslokā izvietots uzraksts "MADRE TERESA DI CALCUTTA", bet apakšā – emitentvalsts nosaukums "CITTÀ DEL VATICANO". Portreta labajā pusē ir kaltuves zīme "R” un zem tās – gadskaitļi "1997" un "2022". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 84 000 monētu

Emisijas datums: 2022. gada septembris

Grieķija

Motīvs: 200 gadu kopš pirmās Grieķijas konstitūcijas pieņemšanas

Apraksts. Dizainparaugā attēlots Asklēpija templis Epidaurā ar Asklēpija statuju tā vidū. Šī tematika ir pārņemta no tās piemiņas medaļas reversa, kura veltīta grieķu dumpinieku Epidaurā rīkotajai pirmajai nacionālajai asamblejai un kuru karaļa Oto valdīšanas laikā pasniedza asamblejas dalībniekiem. Gar iekšējo malu izvietoti uzraksti "GRIEĶIJAS REPUBLIKA" un "PIRMĀ GRIEĶIJAS KONSTITŪCIJA", gadskaitļi "1822" un "2022", palmete (Grieķijas monētu kaltuves zīme) un mākslinieka Georga Stamatopula monogramma. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 750 000 monētu

Emisijas datums: 2022. gada jūlijs

Euro zonas valstis

Motīvs: programmas "Erasmus" 35. gadskārta

Apraksts. Dizainparauga pamatā ir divi galvenie programmas "Erasmus" elementi – tās sākotnējais intelektuālais iedvesmotājs Erasms, kā arī tās ietekmes uz Eiropu alegorija. Pirmo simbolizē viens no pazīstamākajiem Erasma attēliem. Otro simbolizē tādu saišu kūlis, kuras šķērso monētu ceļā no vienas bākas pie citas, atspoguļojot Eiropas studentu plašo intelektuālo apmaiņu un daudzos personīgos kontaktus. Atsaucoties uz Eiropu, dažas no šīm saitēm veido citas zvaigznes, kas rodas no sinerģijas starp valstīm. Skaitlis ''35'' (par godu 35. gadadienai) iznirst no zvaigznēm mūsdienīgā grafiskā stilā. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: dažādās valstīs atšķiras

Emisijas datums: 2022. gada 1. jūlijs

Lietuva

Motīvs: 100 gadi basketbolam Lietuvā

Apraksts. Dizainparauga centrā attēlotas Lietuvas kartes aprises ar basketbola laukuma līnijām, simbolizējot faktu, ka basketbols Lietuvā tiek spēlēts jau 100 gadus. Monēta ietver arī uzrakstus "LIETUVA", "1922–2022" un Lietuvas monētu kaltuves logotipu, kas izkārtoti puslokā ap monētas centru. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 750 000 monētu

Emisijas datums: 2022. gada 2. ceturksnis

Somija

Motīvs: Somijas Nacionālajam baletam aprit 100 gadi

Apraksts. Dizainparaugā attēlotas dejotājas spēcīgās un brīvās kustības viegla, gaisīga auduma aizsegā, kas akcentē dejotājas pozas skaistumu un plastiskumu. Tajā norādīts arī emisijas gads "2022", un augšpusē ietverta emitentvalsts norāde "FI" un kaltuves zīme. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 400 000 monētu

Emisijas datums: 2022. gada pavasaris

Beļģija

Motīvs: veselības aprūpes nozare, atzinīgi vērtējot tās izcilo darbu Covid-19 pandēmijas laikā

Apraksts. Dizainparaugā monētas vidusdaļā attēlots veselības aprūpes darbinieks. Kreisajā pusē redzams uzraksts "Danke – Merci – Dank u" un dažādas ar veselības aprūpes nozari saistītas piktogrammas. Secībā no augšas uz leju tās ir šādas: krusts, stetoskops, sirds, šļirce, ratiņkrēsls un ķīmisks maisījums. Labajā malā ir dizaina autora Lika Luiksa iniciāļi. Tā kā monētas tiks kaltas Nīderlandes Karaliskajā monētu kaltuvē, monētas apakšējā daļā ir attēlota gan Utrehtas monētu kaltuves zīme (kaducejs), gan Beļģijas kaltuves meistara zīme (Herzeles pašvaldības ģerbonis), kā arī valsts kods "BE" un gadskaitlis "2022". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 2 000 000 monētu

Emisijas datums: 2022. gada pavasaris

Malta

Motīvs: UNESCO Pasaules mantojuma objekts – Ħal Saflieni pazemes komplekss

Apraksts. Dizainparaugā attēlota aizvēsturiskā objekta daļa. Augšējā kreisajā pusē ir norādīts emitentvalsts nosaukums "MALTA", zem tā – emisijas gads "2022". Apakšējā daļā ir uzraksts "ĦAL – SAFLIENI HYPOGEUM", savukārt zem tā – uzraksts "4000 – 2500 BC”. Apakšējā labajā pusē ir dizainparauga autora Noela Galea Basona iniciāļi "NGB". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 192 000 monētu

Emisijas datums: 2022. gada maijs

Latvija

Motīvs: Latvijas Bankas simtgade – finanšu pratība

Apraksts. Finanšu pratība ir svarīga spēja izprast un efektīvi izmantot dažādas finanšu prasmes, tostarp spēja pārvaldīt personīgās finanses, plānot budžetu un veikt ieguldījumus. Finanšu pratība ir pamats mūsu attiecībām ar naudu, un tas ir mācību ceļš, kas ilgst visu mūžu. Dizainparaugā attēlots koks, kas simbolizē finanšu pratības un attiecīgo zināšanu nozīmīgumu. Apakšpusē redzams emisijas gads "2022" un zem tā – emitentvalsts nosaukums "LATVIJA". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 415 000 monētu

Emisijas datums: 2022. gada aprīlis – maijs

Luksemburga

Motīvs: troņmantinieka lielhercoga Gijoma un troņmantinieces lielhercogienes Stefānijas laulības 10. gadskārta

Apraksts. Dizainparaugā attēlotas troņmantinieka lielhercoga Gijoma un troņmantinieces lielhercogienes Stefānijas ģīmetnes. Blakus ģīmetnēm puslokā izvietoti attiecīgie troņmantinieku vārdi. Pa kreisi no gadskaitļa "2022" attēloti divi laulību gredzeni. Dizainparauga apakšējā daļā ir norādīts emitentvalsts nosaukums "LËTZEBUERG", kā arī kāzu datums "20.Oktober 2012". Monogramma (burts "H" ar kroni) simbolizē Lielhercogu Anrī. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 500 000 monētu

Emisijas datums: 2022. gada aprīlis

Igaunija

Motīvs: Igaunijas literātu biedrības dibināšanas 150. gadskārta

Apraksts. Dizainparaugā attēlotas grāmatas lappuses un rakstāmspalvas galiņš. Augšā puslokā ietverts uzraksts "EESTI KIRJAMEESTE SELTS" un emisijas gads "2022". Uz grāmatas lappusēm rakstīts "KUI ME EI SAA SUUREKS RAHVAARVULT, PEAME SAAMA SUUREKS VAIMULT", kas nozīmē "Ja mēs nevaram būt skaitliski liela nācija, mums jābūt lieliem garā". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2022. gada 1. ceturksnis

Spānija

Motīvs: pirmā ceļojuma apkārt zemeslodei piecsimtgade

Apraksts. Ekspedīcija sākās 1519. gadā Seviļā un beidzās 1522. gadā, un tā bija pirmā reize, kad kādam izdevās apkuģot apkārt zemeslodei. Dizainparaugā redzami divi attēli – viens ir globuss fonā, savukārt otrs – Huana Sebastjana Elcāno portrets. Portreta apakšējā daļā ar lielajiem burtiem rakstīts "JUAN SEBASTIÁN ELCANO" un "PRIMUS CIRCUMDEDISTI ME" (pirmais, kurš apkuģoja mani), un uz pleca minēts šīs apkuģošanas sākuma un beigu gads (1519-1522). Labajā pusē ar lielajiem burtiem norādīta emitentvalsts "ESPAÑA" un monētas kalšanas gads "2022". Kreisajā pusē redzama monētu kaltuves zīme. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2022. gada 1. ceturksnis

Spānija

Motīvs: UNESCO – Garahonajas nacionālais parks

Apraksts. Garahonajas nacionālais parks atrodas Gomeras salas vidū, Kanāriju salu arhipelāgā, un to iekļāva Pasaules mantojuma sarakstā kā izcilu labi saglabātu laurisilva (lauru meža) paraugu; šāds mežs ir unikālas seno mitro tropu un subtropu mežu ekosistēmas relikts; šie meži klāja lielu daļu Eiropas un Ziemeļāfrikas terciārā perioda laikā. Uz monētas attēlota Roque de Agando klints un daži lauru meža koki. Augšējā labajā pusē ar lielajiem burtiem rakstīts "ESPAÑA" un minēts monētas izkalšanas gads "2022". Augšpusē labajā pusē ir kaltuves zīme. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2022. gada 1. ceturksnis

Portugāle

Motīvs: 100. gadskārta, kopš Gagu Kutiņu un Sakadura Kabrāls 1922. gadā pārlidoja Atlantijas okeāna dienvidu daļu

Apraksts. Okeāna šķērsošanai izmantoja tikai iekšējos navigācijas līdzekļus – modificētu sekstantu un kursa korektoru. Dizainparaugā attēlots viens no trim "Fairey III" divplākšņiem, ar kuriem tika veikts lidojums no Lisabonas uz Riodežaneiro. Malā ietverts uzraksts "TRAVESSIA DO ATLÂNTICO SUL" (Dienvidatlantijas šķērsošana). Zem lidaparāta izvietots uzraksts "PORTUGAL 1922–2022". Monētu kaltuves zīme ir uzraksts "CASA DA MOEDA", Portugāles monētu kaltuves nosaukums. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2022. gada marts

Vatikāns

Motīvs: pāvesta Pāvila VI dzimšanas 100. gadadiena

Apraksts. Dizainparaugā attēlots pāvesta Pāvila VI portrets. Augšā kreisajā pusē puslokā ir uzraksts "CITTÀ DEL VATICANO", savukārt labajā pusē – "PAPA PAOLO VI". No portreta pa kreisi minēti gadskaitļi "1897" un "2022", un zem tiem attēlota kaltuves zīme "R". Apakšā kreisajā pusē norādīts mākslinieka vārds "D. LONGO". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 84 000 monētu

Emisijas datums: 2022. gada marts

Francija

Motīvs: prezidenta Žaka Širaka 90. jubileja

Apraksts. Francijas Republikas prezidents uz diviem termiņiem Žaks Širaks bija nozīmīgs Eiropas veidošanas arhitekts. Viņš bija prezidents, kad 2002. gadā tika ieviests euro, kura 20. gadskārta tika atzīmēta šā gada sākumā. Dizainparaugā redzams prezidenta Žaka Širaka profils, svinīgi raugoties nākotnē. Viņam apkārt ir vairāki simboli, kas atspoguļo viņa veikumu: euro simbols kā apliecinājums viņa līdzdalībai euro ieviešanā un viņa eiropieša garam, kā arī Francijas karogs heraldiskās krāsās ar burtiem "RF" kā atsauce uz viņa prezidentūru. Viņa vārds, kā arī dzimšanas un nāves gads, ir iekļauts euro logotipā. Monētu kaltuves zīmes un emisijas gads ir iekļauts dizainparaugā. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 9 milj. monētu

Emisijas datums: 2022. gada janvāris

Itālija

Motīvs: Džovanni Falkones un Paolo Borselino nāves 30. gadadiena

Apraksts. Dizainparauga centrā redzams divu Itālijas tiesnešu – Džovanni Falkones un Paolo Borselino – attēls, kam par iedvesmu kalpojusi Toni Džentiles fotogrāfija. Augšā ir lokveida uzraksts "FALCONE – BORSELLINO", zem tā – gadskaitļi "1992 2022", kuriem pa vidu ir Itālijas Republikas akronīms "RI"; labajā pusē – Romas monētu kaltuves zīme "R"; kreisajā pusē – dizainera Valērio de Setas iniciāļi "VdS". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 3 milj. monētu

Emisijas datums: 2022. gada janvāris

Itālija

Motīvs: Itālijas Valsts policijas dibināšanas 170. gadadiena

Apraksts. Dizainparaugā priekšplānā redzami divi "Polizia di Stato" (Itālijas Valsts policija) darbinieki – sieviete un vīrietis –, fonā attēlota policijas automašīna. Virs attēla lokveidā izvietots uzraksts "POLIZIA DI STATO"; labajā pusē – "RI", Itālijas Republikas akronīms; kreisajā pusē – uzraksts "R", kas apzīmē Romas monētu kaltuvi, centrā – "AM", dizaineres Annalizas Mazīni iniciāļi, bet labajā pusē – gadskaitļi "1852–2022". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 3 milj. monētu

Emisijas datums: 2022. gada janvāris

Vācija

Motīvs: Vācijas federālo zemju sērija – Tīringene

Apraksts. Dizainparaugā attēlota Vartburgas pils – pirmā pils Vācijā, kura tika iekļauta UNESCO sarakstā "Pasaules mantojuma vietas". Monētas iekšējā daļā ir arī uzraksts "THÜRINGEN" un apakšā redzams emitentvalsts kods "D", labajā pusē ir redzama attiecīgās naudas kaltuves zīme ("A", "D", "F", "G" vai "J"), kā arī graviera zīme, bet kreisajā pusē – gadskaitlis "2022". Mākslinieks: Olafs Stojs (Rābenava). Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 30 milj. monētu

Emisijas datums: 2022. gada 25. janvāris

Luksemburga

Motīvs: Luksemburgas karoga tiesiskās aizsardzības 50. gadadiena

Apraksts. Dizainparaugā kreisajā pusē redzams Lielhercoga Anrī tēls un labajā pusē – Luksemburgas trīskrāsainais karogs. Virs karoga ir gadskaitlis "1972", zem tā – emisijas gads "2022". Lejasdaļā centrā redzams emitentvalsts nosaukums "LËTZEBUERG". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 500 000 monētu

Emisijas datums: 2022. gada janvāris

Slovēnija

Motīvs: 150. gadskārta kopš arhitekta Jožes Plečnika dzimšanas

Apraksts . Dizainparaugā attēlota Nacionālās un universitātes bibliotēkas lasītavas lielā loga detaļa un pīlārs loga priekšā. Detaļu papildina burti A R H. P L E Č N I K. Šos burtus, kas logā izkārtoti tieši tādā secībā, var uztvert kā metaforisku arhitekta parakstu, kurš tik tiešām redzams uz viņa paša darbiem. Padziļinātajās loga rūtīs liktie burti var tikt saprasti (arhitekta J. Plečnika valodā) kā telpiski arhitekturāli risinājumi, izcēlumi, kas likti uz fasādes, vai ģeometriska dizaina objekti. Kompozīcija kopumā pauž ideju par telpu, kas atspoguļo arhitekta ideju bagātību. Kompozīcija veidota ap galveno pīlāru, kurš iezīmē monētas telpu un izveido attiecību starp ārpusi un iekšpusi vai priekšpusi un mugurpusi, – šādu paņēmienu, veidojot telpu, bieži vien izmantoja J. Plečniks. Tā kompozīcija kļūst par telpisku miniatūru, telpu telpā – daudzslāņainu un mistisku. Lejasdaļā – uzraksts "JOŽE PLEČNIK". Kreisajā pusē – vertikāls gadskaitļa uzraksts "1872". Labajā pusē – vertikāls emitentvalsts uzraksts "SLOVENIJA" un zem tā – emisijas gadskaitlis "2022". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2022. gada janvāris