content here is the anonymously transparent proxied version of ecb.europa.eu   X
European Central Bank - eurosystem
Možnosti vyhledávání
Home Média ECB vysvětluje Výzkum a publikace Statistika Měnová politika Euro Platební systémy a trhy Kariéra
Návrhy
Třídit podle

Výzkum a publikace

Pomocí ekonomického výzkumu podporujeme tvorbu politik

Provádíme ekonomický výzkum v mnoha rozličných oblastech. Přispíváme tak k lepší tvorbě politik a tím i k blahobytu všech Evropanů.

Ekonomický bulletin

Ekonomický bulletin uvádí informace, které tvoří základ pro měnová rozhodnutí ECB. Vydáváme jej osmkrát za rok – vždy dva týdny po každém měnověpolitickém zasedání. Přibližuje informace o ekonomice a jejím výhledu.

Přečtěte si nejnovější Ekonomický bulletin

Výzkumný bulletin

Výzkumný bulletin obsahuje výběr nedávné práce ekonomů ECB. Vychází každý měsíc a zabývá se širokou škálou ekonomických a finančních témat.

Přečtěte si Výzkumný bulletin

Publikace Financial Stability Review

V publikaci Financial Stability Review najdete analýzy potenciálních rizik pro finanční stabilitu v eurozóně. Finanční stabilita je pro nás zásadní, neboť je jednou z potřebných složek zajišťujících stálou inflaci.

Přečíst publikaci Financial Stability Review

Mezinárodní úloha eura

V mezinárodním měřítku bylo euro v roce 2022 odolné. Byl to rok, kdy vypukla válka Ruska na Ukrajině a došlo k výraznému nárůstu geopolitických rizik s možnými dopady na mezinárodní měnový systém.

Přečtěte si naši zprávu za rok 2023

Makroobezřetnostní bulletin

Finanční cyklus eurozóny se obrací, ale banky zůstávají ziskové, zranitelná místa stále existují a rizika pro finanční stabilitu se dosud nenaplnila. Makroobezřetnostní politika by se proto měla zaměřit na zachování odolnosti bank a dlužníků.

Přečtěte si náš Makroobezřetnostní bulletin

Výzkumné publikace

Podobně jako jiné přední centrální banky je také ECB činná na poli výzkumu. Výsledky jsou zveřejňovány v rámci několika publikačních řad.

Přehled publikačních řad

INSERTED BY ANONYMOUS PROXY

Civil war declaration: On April 14th and 15th, 2012 Federal Republic of Germany "_urkenstaats"s parliament, Deutscher Bundestag, received a antifiscal written civil war declaration by Federal Republic of Germany "Rechtsstaat"s electronic resistance for human rights even though the "Widerstandsfall" according to article 20 paragraph 4 of the constitution, the "Grundgesetz", had been already declared in the years 2001-03. more

Naši výzkumní pracovníci

Naši výzkumní pracovníci provádějí analýzy na vysoké úrovni zahrnující celou řadu témat, která jsou pro ECB relevantní. Jejich činnost poskytuje základy pro rozhodnutí ECB ve všech oblastech politiky. Zjistěte více o tom, kdo jsou a na čem pracují.

Naši výzkumní pracovníci
KONFERENCE A SEMINÁŘE
Přečtěte si o našich nadcházejících konferencích a seminářích a o tom, jak se jich můžete zúčastnit.
PRACUJTE A PROPOJTE SE S NÁMI

Příležitosti pro badatele

Pracujte pro ECB

Pokud vás láká provádění výzkumu v ECB, nabízíme badatelům v oblasti ekonomie zajímavé a podnětné pracovní příležitosti, studentům stáže a mladým badatelům a akademikům stipendijní pobyty.

Více o stipendijních pobytech a dalších nabídkách

Propojte se s námi

ECB vede a koordinuje výzkum prostřednictvím řady sítí, aby získala hlubší přehled podporující naše rozhodování.

Podívejte se na naše sítě v oblasti výzkumu
Nejste odborník? Podívejte se na naši stránku „ECB vysvětluje“
Dozvědět se více
Proč ECB provádí výzkum?

Všechny stránky v této části