Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Kādu labumu jums sniedz euro?

14.11.2018. (aktualizēts 11.12.2023.)

Jūs piederat pie aptuveni 350 miljoniem cilvēku, kuri izmanto vienoto valūtu. Euro ir svarīga ikdienas dzīves sastāvdaļa – tas ir jūsu makā un jūsu bankas kontā. Bet tas nav tikai ērts maksāšanas veids. Tas ļauj droši veidot uzkrājumus un veikt ieguldījumus. Euro atvieglo dzīvi, darbu un mācības citās euro zonas valstīs. Un tas jums palīdz piepildīt sapņus un ambīcijas.

Euro tiek izmantots jau 25 gadus, un šajā laikā pierādījies, ka euro ir stabila un uzticama valūta. ECB kopā ar eurozonas valstu centrālajām bankām uzrauga euro, lai cilvēki justos pārliecināti, ka viņu nauda ir drošībā, un viņi gan šodien, gan rīt varētu izmantot visas euro priekšrocības.

Stabilitāte un labklājība

Lielākā daļa cilvēku vēlas strādāt labā darbā, lai uzturētu sevi un ģimeni. Mēs visi paļaujamies uz stabilu naudu un stabilu banku sistēmu, lai vieglāk varētu plānot nākotni.

Un te sākas ECB uzdevums. Mēs strādājam, lai saglabātu stabilas cenas, sniedzot cilvēkiem pārliecību par ieguldījumiem vai uzkrājumiem. Cenu stabilitāte ir priekšnoteikums labklājībai un ekonomiski stabilai nākotnei, ko iespējams plānot. Stabilas cenas nozīmē, ka jūsu nauda saglabās vērtību un uzņēmumi varēs veikt ieguldījumus un attīstīties.

Vienotības vērtība

Euro ir vairāk nekā valūta. Tas mainījis veidu, kā mēs veicam uzņēmējdarbību, un kļuvis par mūsu identitātes neatņemamu sastāvdaļu, apvienojot dažādas cilvēku kopienas visā eurozonā. Tas nodrošina komfortu un drošību, atgādinot, ka mēs Eiropā esam plašākas ģimenes daļa.

Esam apvienojušies, lai veidotu pasaules lielāko tirdzniecības bloku – ES – un izveidotu Eiropas vienoto tirgu. Euro veicinājis Eiropas integrāciju, ļaujot euro zonas iedzīvotājiem izmantot vienotā tirgus priekšrocības.

Ar euro ir viegli

Euro skaidro naudu, kas atrodas jūsu makā, varat izmantot 20 ES valstīs bez nepieciešamības veikt valūtas maiņu, ļaujot atstāt maiņas maksu pagātnē. Euro padara dzīvi un ceļošanu šajās valstīs vienkāršāku un lētāku. Tas ļauj patērētājiem tiešā veidā salīdzināt cenas un veikt pārrobežu maksājumus. Tas arī mazina uzņēmēju bažas saistībā ar valūtas kursiem.

Gatavs nākotnei

Euro ir valūta, kas attīstās kopā ar mainīgajām Eiropas iedzīvotāju finansiālajām vajadzībām un izvēlēm, piemēram, dodot iespēju izmantot drošas banknotes un veikt ātrus un ērtus digitālos maksājumus.

Mēs ECB gādājam par jūsu euro banknošu drošību, aizsargājot tās pret naudas viltotājiem. Mēs arī vēlamies, lai mūsu banknotes būtu pēc iespējas videi draudzīgākas un iekļaujošākas visu vecumu un dzīves gājumu eiropiešiem. Tāpēc mēs izstrādājam jaunu euro banknošu dizainu.

Lai nodrošinātu mūsu naudas drošību nākotnē, mēs arī gatavojamies iespējamai digitālā euro ieviešanai. Digitālais euro, tāpat kā skaidrā nauda, ļautu veikt ātrus maksājumus visā eurozonā bez papildu izmaksām.

Šis darbs ļauj mums izmantot euro sniegtās priekšrocības tagad un ļaus turpināt to darīt arī rīt.

Vai zinājāt?

Kopš euro ieviešanas pirms 25 gadiem cenas eurozonā kļuvušas stabilākas.

Kopš 1999. gada 1. janvāra vidējā inflācija bijusi 2.09 %. Stabilas cenas ir nepieciešams priekšnosacījums, lai cilvēki dzīvotu labklājībā un tautsaimniecība uzplauktu.

Kopā mums klājas labāk.

Stabilitāte, ko nodrošina euro, atvieglo uzņēmējdarbību. Tādējādi tiek veicināta gan uzņēmumu, gan patērētāju labklājība.

Eurozona ir viena no lielākajām un spēcīgākajām tautsaimniecībām pasaulē.

Vērtējot pēc IKP uz vienu iedzīvotāju, eurozona ir pasaules otra lielākā tautsaimniecība.

Euro ir viena no pasaules nozīmīgākajām valūtām.

Euro ir būtiska loma starptautiskajā mērogā. Faktiski tā ir pasaulē otra biežāk izmantotā valūta aizņēmumiem un aizdevumiem.

Cilvēku atbalsts euro ir spēcīgs.

Jaunākās Eirobarometra aptaujas rezultāti liecina, ka aptuveni trīs ceturtdaļas eurozonas iedzīvotāju atbalsta euro.

Euro ir Eiropas vienotības simbols.

Euro sniedz mums piederības sajūtu. Tas ir atgādinājums, ka, saskaroties ar pārmaiņām un sarežģījumiem, mēs saglabājam vienotību.