EUR-Lex Hozzáférés az európai uniós joghoz

Vissza az EUR-Lex kezdőlapjára

Ez a dokumentum az EUR-Lex webhelyről származik.

Dokumentum 52015XB0320(01)

Magatartási kódex az Európai Központi Bank felügyeleti testületének tagjai számára

HL C 93., 2015.3.20., 2—7. o. (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

20.3.2015   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

C 93/2


Magatartási kódex az Európai Központi Bank felügyeleti testületének tagjai számára

(2015/C 93/02)

AZ EURÓPAI KÖZPONTI BANK FELÜGYELETI TESTÜLETE,

tekintettel az Európai Központi Bank eljárási szabályzatának elfogadásáról szóló, 2004. február 19-i EKB/2004/2 határozatra (1) és különösen annak 13e.1. cikkére,

mivel:

(1)

Az 1024/2013/EU rendelet (2) 19. cikkének (1) bekezdése előírja az Európai Központi Bank felügyeleti testületének tagjai (a továbbiakban: a felügyeleti testület tagjai) számára, hogy függetlenül és objektíven járnak el az Unió egésze érdekeinek megfelelően, valamint ne kérjenek és ne fogadjanak el utasítást sem az Unió intézményeitől vagy szerveitől, sem tagállami kormánytól, sem más köz- vagy magánjogi jogalanytól.

(2)

Az 1024/2013/EU rendelet 25. cikke rögzíti az Európai Központi Banknak (EKB) a hitelintézetek prudenciális felügyeletére vonatkozó politikákkal kapcsolatos külön feladatai és a monetáris politikával összefüggő feladatai, valamint egyéb feladatai közötti elkülönítés elvét az összeférhetetlenség elkerülése érdekében, valamint biztosítja, hogy e feladatokat az alkalmazandó célkitűzésekkel összhangban lássák el.

(3)

Az 1024/2013/EU rendelet 31. cikkének (3) bekezdése előírja az EKB számára, hogy egyrészt átfogó és hivatalos – többek között etikai – eljárásokat, illetve arányos időszakokat állapítson meg és tartson fenn, amelyek segítségével előre értékelhetők és megelőzhetők azok az esetleges összeférhetetlenségek, amelyek a felügyeleti testület tagjainak a két éven belüli egymást követő alkalmazásából adódhatnak, és másrészt, hogy gondoskodjon az alkalmazandó adatvédelmi szabályoknak megfelelő információközlésről. Ezek az eljárások nem érinthetik a szigorúbb nemzeti szabályok alkalmazását. A felügyeleti testületnek az illetékes nemzeti hatóságokat képviselő tagjai vonatkozásában ezeket az eljárásokat az illetékes nemzeti hatóságokkal együttműködve kell megállapítani és alkalmazni. Ezek az eljárások továbbá nem érintik az elnök, az alelnök és az EKB-nak a felügyeleti testületben részt vevő négy képviselőjére vonatkozó EKB alkalmazási feltételek alkalmazását, amelyek a türelmi időszakokra vonatkozó rendelkezéseket is tartalmaznak.

(4)

Az Európai Központi Bank eljárási szabályzatának 13e.2. cikke előírja a felügyeleti testület minden tagja számára annak biztosítását, hogy a kísérő személyek, helyettesek és – ha az illetékes nemzeti hatóság nem a központi bank – nemzeti központi bankjának képviselői a felügyeleti testület ülésein való részvételt megelőzően nyilatkozatot írjanak alá a magatartási kódex betartásáról,

ELFOGADTA EZT A MAGATARTÁSI KÓDEXET:

1. cikk

Hatály

1.1.   Ez a magatartási kódex a felügyeleti testület tagjaira alkalmazandó a felügyeleti testület tagjaként fennálló feladataik ellátása, valamint a felügyeleti testület irányítóbizottságának tagjaként fennálló feladataik ellátása során. Az erről való kifejezett rendelkezés esetén alkalmazandó továbbá a kísérő személyekre, helyettesekre és – ha az illetékes nemzeti hatóság nem a központi bank – a nemzeti központi bankok képviselőire (a továbbiakban: a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek) a felügyeleti testülethez és a felügyeleti testület irányítóbizottságához kapcsolódó feladataik ellátása során.

1.2.   E magatartási kódex nem érinti a mechanizmusban részt vevő tagállamok illetékes nemzeti hatóságainak képviselőiként vagy nemzeti központi bankjainak képviselőiként illetve az EKB tagjaiként e magatartási kódex hatálya alá kerülő személyekre alkalmazandó szigorúbb nemzeti szabályok, valamint az EKB alkalmazási feltételeinek alkalmazását, beleértve a magánjellegű pénzügyi tranzakciókra vonatkozó szabályokat is.

2. cikk

Alapelvek

2.1.   A felügyeleti testület tagjai és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek az etikus magatartás legmagasabb szintű követelményeihez tartják magukat. Velük szemben elvárás, hogy feladataik ellátása során tisztességes, független, elfogulatlan, körültekintő és az önérdeket figyelmen kívül hagyó módon járjanak el. Tudatában kell lenniük feladataik és felelősségük fontosságának, figyelembe kell venniük tevékenységük közjogi jellegét és olyan magatartást kell tanúsítaniuk, amely fenntartja és előmozdítja az EKB-ba vetett közbizalmat.

2.2.   A felügyeleti testület tagjai és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek feladataikat az Európai Unióról szóló szerződés, az Európai Unió működéséről szóló szerződés, a Központi Bankok Európai Rendszere és az Európai Központi Bank Alapokmánya (a továbbiakban: a KBER Alapokmánya), az 1024/2013/EU rendelet, az Európai Központi Bank eljárási szabályzata, és az Európai Központi Bank felügyeleti testületének eljárási szabályzata (3) szigorú tiszteletben tartásával látják el.

2.3.   Az egységes felügyeleti mechanizmushoz kapcsolódó kérdésekben történő nyilvános nyilatkozattétel során a felügyeleti testület tagjai kellő figyelmet fordítanak a felügyeleti testületben betöltött szerepükre és feladataikra és különösen egyértelművé teszik, hogy az illetékes nemzeti hatóságok képviselőiként, személyes minőségben vagy a felügyeleti testület tagjaként nyilatkoznak.

2.4.   A felügyeleti testület tagjai és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek feladataikat a felügyeleti testület mint az EKB belső testületi szerve képviselőiként látják el, és magukat a nyilvános megjelenések során ennek tekintik. A felügyeleti testületen belül összehangolják a szóbeli és/vagy írásbeli nyilvános beszédek és a nyilvánosság felé történő kommunikáció bármely egyéb formája révén közvetítendő üzeneteket. A felügyeleti testületen belül összehangolják továbbá az 1024/2013/EU rendelet 20. cikkének megfelelően az Európai Parlament és az eurocsoport előtti meghallgatásokon való megjelenéseket és az ezeknek benyújtandó jelentéseket, valamint az 1024/2013/EU rendelet 21. cikke (3) bekezdésének megfelelően a nemzeti parlamentekkel folytatott véleménycseréket.

3. cikk

A monetáris politikai funkciótól való elkülönítés

3.1.   A felügyeleti testület tagjai és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek tiszteletben tartják az EKB prudenciális felügyeletre vonatkozó politikákkal kapcsolatos külön feladatainak a monetáris politikával összefüggő feladataitól és egyéb feladataitól való elkülönítését, és betartják az EKB-nek az 1024/2013/EU rendelet 25. cikkének (3) bekezdése alapján elfogadásra kerülő, a prudenciális felügyelet és a monetáris politika elkülönítésére vonatkozó belső szabályait.

3.2.   Feladataik ellátása során a felügyeleti testület tagjai és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek figyelembe veszik az 1024/2013/EU rendelet által meghatározott célkitűzéseket, és nem befolyásolják az EKB egyéb feladatait.

4. cikk

Függetlenség

4.1.   Az 1024/2013/EU rendelet 19. cikkének (1) bekezdése értelmében a felügyeleti testület tagjai és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek a rájuk ruházott feladatok ellátása során függetlenül és objektíven járnak el az Unió egésze érdekeinek megfelelően, a nemzeti vagy személyes érdekeket figyelmen kívül hagyva, továbbá nem kérhetnek és nem fogadhatnak el utasítást sem az Unió intézményeitől vagy szerveitől, sem tagállami kormánytól, sem más köz- vagy magánjogi jogalanytól.

4.2.   A felügyeleti testület tagjai és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek a rájuk ruházott feladatokat különösen a személyes függetlenségüket érintő nem helyénvaló politikai befolyástól és gazdasági beavatkozástól mentesen látják el.

4.3.   A felügyeleti testület tagjai és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek tartózkodnak a szakmai tevékenységtől, és lemondanak minden olyan pozícióról, amely akadályozhatná függetlenségüket vagy lehetőséget teremthetne számukra bizalmas információk felhasználására.

5. cikk

A magánjellegű pénzügyi tranzakciókra vonatkozó szabályok

5.1.   A felügyeleti testület tagjai és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek nem használják fel a számukra hozzáférhető bizalmas információkat magánjellegű pénzügyi tranzakciók végzése céljára, sem közvetlenül, sem harmadik félen keresztül közvetve, saját kockázatra és számlára, vagy harmadik fél kockázatára és számlájára.

5.2.   A felügyeleti testület tagjai és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek személyes eszközeik (amelyek a rendes személyes és családi célú felhasználáshoz szükséges mértéket meghaladó eszközök) kezelésére szolgáló megfelelő eljárásokat alakítanak ki vagy követnek, oly módon, amely biztosítja a felügyeleti testület tagjának függetlenségét, az összeférhetetlenség hiányát és a bizalmas információknak a felügyeleti testület tagja általi felhasználásának megakadályozását.

5.3.   A felügyeleti testület tagjai és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek betartják az EKB által az EKB személyzetének tagjaira vonatkozóan elfogadott, a magánjellegű pénzügyi tranzakciókról szóló szabályokat. A felügyeleti testület azon tagjai tekintetében, akik az illetékes nemzeti hatóságok képviselői, a magánjellegű pénzügyi tranzakciókról szóló e szabályok betartására és ellenőrzésére az alkalmazandó nemzeti eljárási szabályok vonatkoznak.

6. cikk

Vagyonnyilatkozat

Az alkalmazandó nemzeti szabályok által előírt vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettség hiányában a felügyeleti testület tagjai hivatali idejük első három hónapjában vagy az e magatartási kódex hatálybalépését követő három hónapos időszakon belül az EKB elnökéhez írásbeli nyilatkozatot nyújtanak be, amely bemutatja vagyonukat, bármely társaságban fennálló közvetlen vagy közvetett részvételüket és az eszközeiknek a felügyeleti testület tagjakénti hivatali idejük alatt történő kezelése rendszerének leendő kialakítását. Ezeket az írásbeli nyilatkozatokat, az alkalmazandó nemzeti szabályok által előírt vagyonnyilatkozatokat is beleértve, évente aktualizálni kell.

7. cikk

Az EKB Etikai Bizottságának véleménye

7.1.   A felügyeleti testület tagjai és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek az e magatartási kódexben rögzített szabályok gyakorlati alkalmazásával kapcsolatos kétségek esetén kikérik az EKB Etikai Bizottságának véleményét.

7.2.   A felügyeleti testület tagjait és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyeket, valamint az EKB-t és azon illetékes nemzeti hatóságot vagy nemzeti központi bankot, amelynek a felügyeleti testület kérelmet előterjesztő tagja vagy a felügyeleti testület ülésein részt vevő kérelmet előterjesztő egyéb személy a képviselője, tájékoztatják az EKB Etikai Bizottsága által kibocsátott vélemények elveiről és indokairól, a felügyeleti bizottság valamely tagja, illetve egyéb részt vevő személy azonosítása nélkül.

8. cikk

Türelmi időszakok

8.1.   A felügyeleti testület tagjai a tisztségük megszűnésétől számított két éves időszakon belül tájékoztatják az EKB elnökét bármely – akár jövedelemszerző, akár ingyenesen végzett – szakmai tevékenység folytatására irányuló szándékukról. Szakmai tevékenységet csak a következők szerint folytathatnak:

a)

az EKB által közvetlenül felügyelt hitelintézetnél a felügyeleti testületi tagságuk megszűnésének időpontjától számított egy éves időszak elteltével;

b)

az EKB által közvetlenül nem felügyelt hitelintézetnél, ahol azonban összeférhetetlenség áll fenn vagy annak látszata állhat fenn, a felügyeleti testületi tagságuk megszűnésének időpontjától számított egy éves időszak elteltével;

c)

hitelintézettől eltérő intézménynél, amennyiben összeférhetetlenség áll fenn vagy annak látszata állhat fenn, amely esetben az érintett tevékenység csak a felügyeleti testületi tagságuk megszűnésének időpontjától számított hat hónapos időszak elteltével kezdhető meg.

8.2.   A felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek az ilyen minőségben való eljárásuk megszűnésétől számított egy éves időszakon belül tájékoztatják az EKB elnökét bármely – akár jövedelemszerző, akár ingyenesen végzett – szakmai tevékenység folytatására irányuló szándékukról. Szakmai tevékenységet csak a következők szerint folytathatnak:

a)

az EKB által közvetlenül felügyelt hitelintézetnél a felügyeleti testületben való részvételük megszűnésének időpontjától számított hat hónapos időszak elteltével;

b)

az EKB által közvetlenül nem felügyelt hitelintézetnél, ahol azonban összeférhetetlenség áll fenn vagy annak látszata állhat fenn, a felügyeleti testületben való részvételük megszűnésének időpontjától számított hat hónapos időszak elteltével;

c)

hitelintézettől eltérő intézménynél, amennyiben összeférhetetlenség áll fenn vagy annak látszata állhat fenn, amely esetben az érintett tevékenység csak a felügyeleti testületben való részvételük megszűnésének időpontjától számított három hónapos időszak elteltével kezdhető meg.

8.3.   A felügyeleti testület tagjai és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek felkérik az EKB Etikai Bizottságát, hogy bocsásson ki véleményt az e cikk alapján rájuk alkalmazandó türelmi időszakokról. Az EKB Etikai Bizottsága véleményében ajánlhatja az e cikkben rögzített türelmi időszakok mellőzését vagy lerövidítését olyan körülmények között, ahol a későbbi szakmai tevékenységből eredő összeférhetetlenség lehetősége kizárható.

8.4.   A 8.1. cikk a) pontjával és a 8.2. cikk a) pontjával összefüggésben az EKB Etikai Bizottsága véleményében ajánlhatja a türelmi időszakok legfeljebb két évre történő meghosszabbítását a felügyeleti testület tagjai tekintetében és legfeljebb egy évre történő meghosszabbítását a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek tekintetében megfelelő körülmények esetén, amikor a későbbi szakmai tevékenységből eredő összeférhetetlenség lehetősége hosszabb ideig nem zárható ki.

8.5.   Az adott munkáltató intézménynek a türelmi időszakok tekintetében megfelelő ellentételezést kell fizetnie a felügyeleti testület tagjai, illetve a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek részére. Ezt az ellentételezést a szakmai tevékenység folytatására irányuló ajánlat kézhezvételétől függetlenül kell fizetni. Ennek megfelelően a felügyeleti testület tagjai és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek kikérhetik az EKB Etikai Bizottságának véleményét a türelmi időszakok tekintetében az ellentételezés megfelelő szintjéről.

8.6.   Az EKB Etikai Bizottsága a (3), (4) és (5) bekezdés alapján kiadott véleményeket a felügyeleti testülethez intézi a felügyeleti testület általi megfontolásra. A felügyeleti testület ezt követően ajánlást tesz az érintett illetékes nemzeti hatóság vagy érintett nemzeti központi bank számára, amely tájékoztatja a felügyeleti testületet az ezen ajánlás végrehajtásának bármely akadályáról.

9. cikk

Összeférhetetlenség

9.1.   A felügyeleti testület tagjai és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek kerülik az olyan helyzeteket, amelyek összeférhetetlenséget eredményezhetnek vagy annak látszatát kelthetik. Összeférhetetlenség akkor jön létre, ha a felügyeleti testület tagjainak, illetve a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyeknek olyan magánjellegű vagy személyes érdekeltsége áll fenn, amely befolyásolhatja feladataik elfogulatlan és tárgyilagos ellátását, beleértve a nekik, családtagjaiknak vagy elismert élettársuknak nyújtott bármely lehetséges juttatást vagy előnyt.

9.2.   A felügyeleti testület tagjai és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek írásban bejelentenek a felügyeleti testületnek minden olyan helyzetet, amely összeférhetetlenséget eredményezhet vagy annak látszatát keltheti, és e tagok nem vesznek részt az adott helyzethez kapcsolódó tanácskozásban, illetve szavazásban.

10. cikk

Ajándékok vagy egyéb juttatások

10.1.   „Ajándék” minden olyan pénzbeni vagy természetbeni juttatás vagy előny, amely a felügyeleti testület tagjaira, illetve a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyekre ruházott feladatokhoz kapcsolódik, amely azonban nem képezi a teljesített szolgáltatás megállapodás szerinti ellenértékét, tekintet nélkül arra, hogy azt a felügyeleti testület tagjainak, a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyeknek, bármely családtagjuknak vagy elismert élettársuknak adták vagy ajánlották fel.

10.2.   Az ajándék elfogadása semmi esetre nem csorbíthatja vagy befolyásolhatja a felügyeleti testület tagjának tárgyilagosságát és cselekvési szabadságát, és az ajándék címzettje vagy adományozója részéről nem kelthet nem helyénvaló kötelezettséget vagy elvárást. A felügyelt szervezetekhez kapcsolódó, 50 EUR-t meghaladó értékű ajándékot, valamint a közszférától származó, a szokásos és helyénvalónak tekintett értéket meghaladó értékű ajándékot vissza kell utasítani. Amennyiben az adott helyzet nem teszi lehetővé az ilyen ajándék visszautasítását, az ajándékot át kell adni az EKB-nak, azon illetékes nemzeti hatóságnak vagy nemzeti központi banknak, amelynek a felügyeleti testület érintett tagja vagy a felügyeleti testület ülésein részt vevő érintett személy a képviselője, kivéve, ha az 50 EUR fölötti összeget megfizetik az EKB, az illetékes nemzeti hatóság vagy a nemzeti központi bank részére. A felügyeleti testület tagjai és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek nem fogadhatnak el ugyanazon forrásból származó rendszeres ajándékokat.

11. cikk

Meghívások és kapcsolódó kifizetések elfogadása

11.1.   A felügyeleti testület tagjai és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek – szem előtt tartva a függetlenség elvének betartására és az összeférhetetlenség elkerülésére vonatkozó kötelezettségüket – elfogadhatnak meghívásokat konferenciákra, fogadásokra vagy kulturális eseményekre és a kapcsolódó programokra (beleértve a szokásos mértékű vendéglátást), amennyiben az eseményen való részvételük összeegyeztethető feladataik teljesítésével vagy az EKB érdekében áll. Különös körültekintést kell tanúsítaniuk az egyéni meghívásokkal kapcsolatban.

11.2.   Az e szabályoknak meg nem felelő meghívásokat és kifizetéseket a felügyeleti testület tagjai és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek visszautasítják, és tájékoztatják a másik felet az alkalmazandó szabályokról.

12. cikk

Magánszemélyként folytatott tevékenységek

12.1.   A felügyeleti testület tagjai és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek biztosítják, hogy az általuk magánszemélyként – akár díjazás ellenében, akár anélkül – folytatott tevékenységek (amennyiben vannak ilyenek) ne gyakoroljanak kedvezőtlen hatást kötelezettségeikre és ne ártsanak az EKB jó hírnevének.

12.2.   A felügyeleti testület tagjai és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek folytathatnak például oktatási és tudományos tevékenységet, valamint egyéb tevékenységeket, feltéve, hogy ezek a tevékenységek nem kapcsolódnak a felügyelt szervezetekhez. A magánszemélyként végzett és az EKB-t nem érintő ilyen tevékenységekért elfogadhatnak díjazást és költségtérítést, feltéve, hogy az ilyen díjazás vagy költségtérítés az elvégzett munkával arányos és a szokásos keretek között marad.

12.3.   A felügyeleti testület tagjai és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek évente írásban tájékoztatják az Etikai Bizottságot minden olyan tevékenységről, amelyben magánszemélyként részt vettek, valamint a hivatali idejük tartama alatt ellátott külső, akár közfeladatuk ellátásából, akár magánjellegű feladataikból származó minden díjazásról.

12.4.   A felügyeleti testület tagjai és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek tudományos vagy akadémiai hozzájárulásaikban egyértelművé teszik, hogy azokat magánszemélyként tették és azok nem tükrözik az EKB álláspontját.

13. cikk

Házastárs vagy elismert élettárs keresőtevékenysége vagy egyéb kötelezettségei

A felügyeleti testület tagjai és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek – kétség esetén is – haladéktalanul bejelentik az Etikai Bizottságnak házastársuk vagy elismert élettársuk bármely keresőtevékenységét vagy egyéb olyan fizetett tevékenységét, amely összeférhetetlenséget eredményezhet vagy annak látszatát keltheti.

14. cikk

Szakmai titoktartás

14.1.   A felügyeleti testület tagjai és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek figyelembe veszik a KBER Alapokmányának 37. cikkében, az 1024/2013/EU rendelet 27. cikkének (1) bekezdésében és az Európai Központi Bank eljárási szabályzatának 23a. cikkében rögzített szakmai titoktartási követelményeket, amelyek értelmében a tagok – nyilvános beszédekben vagy nyilatkozatokban, illetve a média irányában – nem fedhetnek fel bizalmas információkat a hivatalosan még közzé nem tett felügyeleti határozatokat illetően.

14.2.   A felügyeleti testület tagjai és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek minden szükséges intézkedést megtesznek annak biztosítása érdekében, hogy a tagok információihoz hozzáféréssel rendelkező személyek tiszteletben tartsák a KBER Alapokmányának 37. cikkében rögzített szakmai titoktartási követelményeket.

15. cikk

Az ellentétes nemzeti jogi rendelkezésekről való tájékoztatás

A felügyeleti testület tagjai és a felügyeleti testület ülésein részt vevő egyéb személyek tájékoztatják az EKB Etikai Bizottságát az e magatartási kódexnek a lehető legteljesebb mértékben való megfelelés bármely akadályáról, beleértve az azzal ellentétes nemzeti jogi rendelkezésekből eredő akadályokat is.

16. cikk

Hatálybalépés

Ez a magatartási kódex az elfogadását követő napon lép hatályba.

Kelt Frankfurt am Mainban, 2014. november 12-én.

A felügyeleti testület elnöke

Danièle NOUY


(1)  HL L 80., 2004.3.18., 33. o.

(2)  A Tanács 1024/2013/EU rendelete (2013. október 15.) az Európai Központi Banknak a hitelintézetek prudenciális felügyeletére vonatkozó politikákkal kapcsolatos külön feladatokkal történő megbízásáról (HL L 287., 2013.10.29., 63. o.).

(3)  HL L 182., 2014.6.21., 56. o.


Az oldal tetejére